top fit center
life force energy
Pn-Pt 6:30 - 21:00 / Sb 8:00 - 18:00 / Nd 8:00 - 13:00tel. 663 672 772

Fizjoterapia

kadra


FIZJOTERAPIA

FIZJOTERAPIA – profesjonalna konsultacja pozwala idealnie dopasować rodzaj treningu oraz intensywność wyselekcjonowanych ćwiczeń po długiej przerwie, kontuzji lub w przypadku konkretnych schorzeń oraz nadwagi/otyłości. Jako etap przygotowawczy lub element uzupełniający ćwiczenia zapewniamy zabiegi wykorzystujące metody specjalne fizjoterapii oparte na dowodach naukowych.

Konsultacje dedykowane dorosłym i dzieciom

Ponadto oferujemy usługi, które świadczy wykwalifikowany fizjoterapeuta. Na podstawie wywiadu i Państwa oczekiwań przed zabiegiem określi on jasno która z metod będzie najlepsza by uzyskać zamierzony efekt. Terapia nakierowana na przyczynę, a nie objawy pozwoli uzyskać trwałe efekty.


Ocena FMS - składa się z 7 prostych, fundamentalnych testów, wymagających od ćwiczącego balansu, elastyczności oraz stabilizacji. Testy, wykonywane w ekstremalnych pozycjach, pozwalają na wychwycenie słabych punktów, zaburzeń widocznych dla obserwującego trenera, fizjoterapeuty.

Metoda McKenziego - 98 % zespołów bólowych kręgosłupa ma charakter mechaniczny czyli są podatne na terapię mechaniczną. Fizjoterapeuta wykonuje szczegółowe badanie, które pozwoli na podstawie subiektywnych objawów określić plan terapii. Metoda posiadająca najwyższy współczynnik skuteczności w badaniach naukowych.

PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation - podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja.  Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań.

Kinesiology Taping -  to metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape k-active tape. Rozgłos stosowania metody Kinesio Taping nastąpił po Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdzie amerykańska siatkarka plażowa Kerri Walsh pokazała się na meczu z aplikacją w jaskrawo-niebieskich taśmach. Kolejni sportowcy lawinowo zaczęli stosować plastry, a podczas obecnych wydarzeń sportowych trudno dostrzec kogoś, kto jeszcze nie ma na sobie plastrów Kinesio, zaczynając od takich dyscyplin jak pływanie, tenis, piłka nożna, przez sztuki walki, a na sportach zimowych kończąc.
 Masaż

Masaż klasyczny - może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy. Masaż działa przeciwbólowo, usprawnia odżywienie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie nerwowo- mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni oraz skóry, pomaga w usunięciu tkanki tłuszczowej, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż relaksacyjny - którego celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego odprężenia. Najlepszy zabieg dla osób chcących zharmonizować ciało i ducha.

Masaż gorącymi kamieniami - idealny zabieg który w połączeniu z technikami klasycznymi daje rewelacyjne efekty prozdrowotne. Zabieg wykonywany jest kamieniami bazaltowymi w połączeniu z naturalnymi olejami pozwoli uzyskać głęboki relaks i odprężenie.

Masaż bańką chińską - pomoże tym osobom które chcą, pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę.

Masaż sportowy - jest niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym. Masaż zmęczonego mięśnia pomaga rozluźnić go i zapobiega późniejszym uszkodzeniom.

Masaż częściowy 15-20 min. kończyna górna lub kończyna dolna

Masaż kręgosłupa całość 30 min.

Masaż całego ciała (na życzenie klienta przeplatany ręcznie i bańką chińską)   90 min. lub 60 min.

Masaż twarzy antiaging + trójkąt szyi 30 min.

Masaż bańką chińską 50 min.

Masaż stóp + refleksoterapia 40 min.

Masaż gorącymi kamieniami 60 min.