top fit center
life force energy
Pn-Pt 6:30 - 21:00 / Sb 8:00 - 18:00 / Nd 8:00 - 13:00tel. 663 672 772

Sztuki Walki

 • kadra

  KICKBOXING W FORMULE FULL CONTACT

  W swoich założeniach Kickboxing w klasycznej wersji Full Contact opiera się na ciosach wyprowadzanych z pełną siłą. Dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia powyżej pasa. W formule pełnokontaktowej nie wolno kopać kolanem, ani uderzać łokciem. W naszej szkole kickboxingu przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego ćwiczenia oraz symulacje walk i sparingi odbywają się z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Treningi pozwalają zyskać większą kontrolę nad własnym ciałem i siłą i skutecznie się koncentrować. Ćwiczenia poprawiać motorykę, zapewniają gibkość i gwarantują wszechstronny rozwój i świetną kondycję.

 • ZAJĘCIA DLA MALUCHÓW

  KICKBOXING W FORMULE K1

  Co powiesz na treningi w formule wprowadzonej i spopularyzowanej przez japońską organizację K1? Formuła opiera się na zmodyfikowanych zasadach japońskiego kick-boxingu wzbogaconych o techniki z innych stylów, takich jak boks tajski, czy karate. W K1 dozwolone są wszystkie techniki bokserskie, kopnięcia, ciosy kolanami i obrotowe uderzenia pięścią. W naszej szkole kickboxingu treningi zawsze obejmują elementy, symulacje walki oraz bezpieczne sparingi, ale przede wszystkim zapewniają wszechstronny rozwój fizyczny, poprawę motoryki i budowanie kondycji.

 • galeria

  KICKBOXING W FORMULE LOW KICK

  W formule LOW KICK dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia, ale tylko do wysokości głowy. Podobnie jak w innych formułach zakazane są ciosy zadawane kolanem, lub łokciem. Dozwolone są natomiast kopnięcia golenią – osłoniętą ochraniaczem. Podobnie jak w pozostałych treningach, technika walki, jej symulacje i wszystkie ćwiczenia koncentrują się na wszechstronnym i zrównoważonym rozwoju fizycznym, budowaniu dobrej kondycji i wydolności organizmu. Systematyczne treningi zapewniają większą gibkość, szybkość, wytrzymałość oraz oczywiście zapewniają umiejętności kontrolowanej samoobrony.

 • galeria

  BOKS

  Boks to jeden z najstarszych sportów, które pozwalają budować rewelacyjną kondycję fizyczną i koordynację już od czasów starożytnych. Treningi rozwijają ciało  - m.in. budują kondycję, szybkość, wzmacniają siłę mięśni i koordynację ruchu oraz umysłu – wzmacniając charakter, ucząc nieustępliwości oraz szacunku dla przeciwników.
  Formuła treningów bokserskich w naszej szkole uwzględnia techniki boksu, naukę poruszania się po ringu, utrzymywania dystansu i prawidłowej gardy oraz wyprowadzania klasycznych ciosów – prostych, sierpowych i podbródkowych.  Oprócz treningu technik,i liczne ćwiczenia  bokserskie zapewniają równomierny rozwój fizyczny.

 • galeria

  MUAY THAI (BOKS TAJSKI)

  Formuła Muay Thai łączy wszystkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami (bez względu na wysokość) oraz rzuty, podcięcia i walkę w klinczu. Podobnie jak we wszystkich innych kategoriach nie wolno uderzać łokciem.
  Zgodnie z filozofią tajską, Muay Thai budzi ducha wojownika i pozwala zmienić ciało w skuteczną broń, która jest groźna dla przeciwnika i gwarantuje bezpieczeństwo. Regularne treningi  szybko poprawiają ogólną sprawność fizyczną i wydolność organizmu, zapewniając gibkość, zwinność i wzrost siły mięśni.
  Co ważne, wykonywane ćwiczenia równomiernie kształtują sylwetkę bez wyczerpujących ćwiczeń na siłowni, a wbrew pozorom Muay Thai to świetna propozycja dla osób w każdym wieku.

 • galeria

  TAE BO

  Tae-Bo to połączenie dynamicznego aerobiku z elementami sztuk walki takimi jak karate, aikido, kickboxing i boks. Ćwiczenia poprawiają krążenie, spalają tkankę tłuszczową, modelują sylwetkę, rozciągają mięśnie i poprawiają ogólną kondycję, motorykę i koordynację ruchów.
  W Tae-Bo „bijemy i kopiemy powietrze” – wszystkie techniki walki i wyprowadzane ciosy są markowane, dzięki czemu treningi eliminują ryzyko siniaków i jakichkolwiek kontuzji.

  Regularne treningi bardzo szybko poprawiają samopoczucie, zapewniają pozytywną energię i skuteczne antidotum na stres. Treningi przeważnie są szybkie i dynamiczne, jednak w naszej szkole zawsze ich tempo dopasowujemy do możliwości grupy.

 • galeria


  Brazylijskie Jiu-Jitsu

  BJJ obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze.

  Podstawowe dwie formuły walki w BJJ to:
  • walka w gi (kimonie),
  • walka bez gi (bez kimona a wiec spodenki, rashguard bądź koszulka lub same spodenki)

  Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności.

  Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Uderzeń się nie stosuje. Ćwiczą je jednak zawodnicy przygotowujący się do turniejów mieszanych sztuk walki. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

  Jednym z elementów charakterystycznych dla brazylijskiego jiu-jitsu jest tzw. garda. Garda polega na objęciu nogami przeciwnika stojącego lub klęczącego przez zawodnika leżącego. Stosuje się też tzw. dosiad, który polega na siedzeniu okrakiem na leżącym przeciwniku

 • kadra

  MMA
  (MIXED MARTIAL ARTS)

  Mieszane sztuki walki to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się sportów świata. MMA to dyscyplina, która łączy w sobie elementy wszystkich najpopularniejszych sztuk walki: judo, zapasów, boksu, kickboxingu, karate, jiu-jitsu oraz wielu innych stylów.

  MMA to sport dla każdego – niezależnie od płci i dotychczasowej kondycji fizycznej. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o swój wygląd, kondycję i sprawność a jednocześnie przełamać codzienną monotonię i spróbować czegoś nowego.

 • kadra

  BOKS i KICKBOXING DLA KOBIET „MY FIGHT”

  Warto porzucić stereotypowe przekonanie o tym, że boks i kickboxing jest typowo męskim sportem. Te spory walki  dają więcej korzyści niż mogłoby się kobietom wydawać. Niewiarygodnie szybko wyszczupla i ujędrnia ciało, poprawia sprawność fizyczną, zwiększa poczucie pewności siebie. Czyli wszystko to, na czym zależy nowoczesnym kobietom, chcącym zadbać o swoje ciało i umysł.

  Boks i KICKBOXING  dla kobiet może być odmienną formą rekreacji i fitnessu. To bardzo ciekawy sport, podczas którego ćwiczy się z partnerem. Jedna osoba na drugiej wymusza pewne ruchy, mobilizują się wzajemnie. Rekreacyjne uprawianie boksu czy kickboxingu nie ma nic wspólnego z agresją i brutalnością.

  Zajęcia dla kobiet dostosowywane są do ich potrzeb i możliwości. Trening są całkowicie bezpieczne, bez urazowe, nie zagrażające urodzie pań.

  W czasie godzinnych zajęć z workiem bokserskim można stracić nawet do 800 kcal. Regularny trening pozwoli szybko pozbyć się nadwyżki kilogramów, przyspieszy metabolizm, a także zamieni tkankę tłuszczową w ładnie wyrzeźbione mięśnie. Ponadto poprawi koordynację ruchową i wydolność organizmu oraz wpłynie pozytywnie na refleks i spostrzegawczość .

  Trening bokserski to także świetny sposób na rozładowanie stresu i tłumionej złości czy agresji, a tym samym psychiczne odprężenie się. To daje niesamowite poczucie pewności siebie, uczy opanowywać emocje, a poza tym pokazuje, że nie ma nic, czego nie możesz osiągnąć.

  Na zajęcia może przyjść każda kobieta, niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej.